Dekorovanie interiérov

 
 
 

Dekorovanie interiérov

 
 

Dekorovanie interiérov

Dekorovanie interiérov 

Vázy, kvety, obrazy, vankúše, zrkadlá, ... áno to sú veci, ktoré  dôverne poznáme, máme ich vôkol seba v byte, ale často ich ani nevnímame.  Často ich tam ani nemáme. Buď sú rôzne rozložené po byte, niektoré starostlivo, iné menej, uložené v starých krabiciach, v šuplíkoch. Životné tempo, pracovné vyťaženie nám ani nedovoľuje vnímať priestor v ktorom žijeme. Poznáme už takmer po pamäti hlavné trasy, ktoré nevyhnutne potrebujeme,  denne sa nimi pohybujeme.

Veci, veci, potrebujeme ich vôbec? Potrebujeme k svojmu životu aj veci, ktoré na prvý pohľad neplnia nejaký praktický účel? Odpoveď je áno. Potrebujeme ich. Veď len také okno. Aký je rozdiel keď je holé, studené, iba si ním vyvetráme, pustíme vzduch, vidíme čo je za ním., ale... Keď je okno čisté,  okno zahalené do krásnej dekoračnej látky, na parapete kvitnú kvety, svetielko, lampička. Viete si to predstaviť? Ako sa cítite? Však je to príjemné, útulné , bezpečné. Cítime sa príjemne, a naviac tie závesy zabránia vniknutiu prachu a často aj zmiernia hluk, prichádzajúci zvonka.


Sedačka, najčastejšie miesto nášho tzv. aktívneho odpočinku. Po ťažkom dni, keď si chceme vychutnať posedenie s priateľmi, rodinou, alebo len tak poleňošiť pri peknom filme.  Ale sedačka bez vankúšov asi veľa pohodlia neprinesie. Vankúše môžu byť všade, môže ich byť veľa, veľkých, malých, pestrofarebných. Hladké, vlnené, saténové. Radi sa o ne opierame. Sedačka, kreslo, alebo stolička pôsobí  na nás oveľa príjemnejšie, teplejšie, ako by nám hovorila: počkaj, zastav sa, urob si pohodlie, alebo si nás podlož pod unavené nohy,.. a takto by som mohla pokračovať. Krásne veci okolo nás pôsobia na našu náladu, na to ako sa cítime. Či už sú to rôzne módne dizajnové doplnky, umelecké diela, alebo veci, ktoré si sami dokážeme vyrobiť, namaľovať a z ktorých máme radosť o to väčšiu.


Mňa dekorovanie akéhokoľvek priestoru fascinuje. Zmeniť chladný a neosobný priestor na  útulný domov, je mojou vášňou. Sama som si to prežila, keď som sa niekoľkokrát sama,  alebo s rodinou presťahovala do iného mesta, a dokonca aj do iného štátu. Zakaždým som chcela v cudzom priestore vytvoriť domov pre svoju rodinu. Milujem premeny, zmeny, dynamiku, novú náladu, keď niečo nové vzniká a rodí sa. Vtedy sa stávam súčasťou priestoru, súčasťou vesmíru, s jeho krásami, energiami. Cítiť pocit domova, teplo, bezpečie a krásu.


Na to aby sme sa cítili vo svojom byte, či dome príjemne je dôležité prijať tú hru s farbami, látkami, kvetinami, vzormi, svetlom a tieňom. To čím sa obklopujeme nás vystihuje, hovorí o nás a vplýva na nás.  Obrus na stole, váza s kvetinami, obrazy na stene, poličky s knihami, posteľ s nadýchanými vankúšmi, vôňa kávy a blízki ľudia.

Sú aj priestory verejné, kde sa pohybuje bezpočet ľudí s rôznym vkusom, predstavami, snami. Rôzne čakárne, ambulancie, kancelárie,  a pod. kde je potrebné dodržať určité zásady pri navrhovaní, ale rovnako aj to sú miesta, kde sa chceme cítiť príjemne. Aj to sú priestory, ktoré môžu mať ľudskú tvár, byť pre všetkých a pre jedného zároveň, priestory, kde majú miesto pekné doplnky, textílie, kvety.

Všetko čo nás obklopuje, tvary, farby, vône, pôsobí na nás buď blahodárne, alebo disharmonicky. Byť v spoločnosti milých ľudí a krásnych vecí je predsa dôležité.
Všímajte si veci okolo seba, vnímajte krásu farieb, vnímajte tvary nábytku, príbehy z obrazov. Často to robíme aj nevedome, a napriek tomu na nás veci a farby  pôsobia. Robme to vedome, a celé prežívanie ožije v nás.

 

            

Napíšte  mi čo potrebujete dekorovať, Vašu novú obývačku, spálňu, jedáleň?  či už pri príležitosti rodinnej oslavy, rôznych sviatkov, alebo jednoducho chcete mať krásny priestor s krásnymi vecami vôkol seba. Práve ste si zariadili nový byt alebo dom, ale viete že k tomu aby ste boli úplne spokojní a cítili ste sa tam naozaj ako doma,  ešte niečo chýba?  Vlastníte veľa zaujímavých vecí, ale neviete si rady ako ich vystaviť a tešiť sa z nich ?
Kontaktujte ma. Dohodneme si  stretnutie u Vás a po zhliadnutí priestoru Vám odporučím spôsob a možnosti dekorácií.  Tel: 0903768254, email: athina@athina.sk , alebo na kontaktný formulár . 

KONTAKTUJTE MA: Dekorovanie - Eva Glavová 0903 768 254   athina@athina.s

Okrem toho že ma dekorovanie nesmierne baví, absolvovala som kurz dekoratérstva  v Prahe