Stavebné púzdra

 
 
 

Stavebné púzdra 

 
 

Stavebné púzdra

Dvere môžu zásadným spôsobom ovplyvniť celkový vzhľad interiéru a ich výber sa spravidla stáva rozhodnutím na dlhé roky. Okrem estetického hľadiska je určite potrebné sledovať aj praktickú stránku veci: tak ako u nás stále rastú ceny plochy bytov, cítime aj nutnosť ušetriť priestor a maximálne ho využiť.

Klasické otváravé dvere majú plošne náročné otváranie. Či už otvárate dvere v byte doľava, či doprava, dovnútra, alebo von, vždy v zádverí musí byť voľný priestor, ktorý sa nedá na nič iné použiť, otvorené dvere jednoducho zavadzajú. Vo veľkých a priestranných bytoch to až tak nebolí. Ale v malých bytoch, kde každý obytný meter má cenu zlata, je strata veľmi citeľná. V niektorých prípadoch preto bývajú výhodnejšie dvere posuvné.

Tam, kde sa človek stretáva s problémom nedostatku miesta, sa namiesto bežných posuvných dverí, kde sa dverné krídlo posúva popri stene, môže použiť inovovaný typ posuvných dverí, zasúvajúcich sa priamo do steny. Základom tohto systému je tzv. púzdro.

 

Púzdro je vlastne rám z kvalitného pozinkovaného oceľového plechu, ktorý sa zabuduje do steny.
Vďaka tomuto rámu, do ktorého sa zasúva dverné krídlo, sa šetrí priestor. Stena potom zostáva voľná a môžete ju využiť na inštaláciu vypínačov, zavesenie obrázkov, zastavanie nábytkom... To je hlavný rozdiel medzi týmito dverami a klasickými posuvnými dverami, pri ktorých musí stena zostať voľná. Dvere môžu byť trvalo otvorené a neprekážajú, sú zasunuté do steny. Zatvorené zabezpečujú dostatočnú zvukovú, pachovú a prachovú izoláciu. Použitie puzdra je skutočne mnohostranné: posuvné dvere do steny zvlášť dobre poslúžia v novostavbách rodinných domov a bytov, pri rekonštrukciách bytov, hlavne bytových jadier, v hotelových komplexoch, alebo v priestoroch slúžiacich osobám so zníženou pohybovou schopnosťou.

Interierové púzdra
Puzdro sa skladá z vytvarovaných profilov a jeho konštrukcia (bočné zpevňovacie výstuhy z profilu a zvislé profilované stojky vysokej tuhosti) zabraňuje deformácii nielen počas inštalovania, ale aj po ňom. Všetky spoje sú bez zvarov poškodzujúcich zinkovanie plechu.

Puzdro je možné zabudovať do sadrokartónovej steny a do murovanej steny s omietkou. V sadrokartónovej stene sa puzdro stáva súčasťou kovovej konštrukcie steny. Sadrokartónové platne sa na puzdro namontujú priloženými skrutkami. Hrúbka dokončenej sadrokartónovej steny môže byť 100 alebo 125mm. Do steny tenkej iba 100mm je možné použiť dverné krídlo s hrúbkou až 40mm. Puzdro do murovanej steny je obdobné ako puzdro do sadrokartónu, ibaže je doplnené o krycie plechy a sieť pre nanášanie omietky.

Interierové púzdra
Stavebné puzdrá ECLISSE sa vyrábajú v štyroch základných vyhotoveniach:
UNICO pre jednokrídlové dvere so šírkou voľného priechodu od 60 do 110cm,
ESTENSIONE pre dvojkrídlové dvere so šírkou voľného priechodu od 125 do 225cm,
TELESKOPICA pre teleskopické dvere so šírkou voľného priechodu od 125 do 225cm,
UNILATERALE do zákrytu, pre dvojo dverí zasúvaných do jedného puzdra z opačných strán, so šírkou voľného priechodu od 60 do 110 cm pre každé dverné krídlo.
Výška voľného priechodu je u všetkých typov puzdier štandardne 197cm. Variabilita tohto jednoduchého systému umožňuje uspokojiť aj zákazníkov s požiadavkami na atyp, to znamená, že voľný priechod môže byť až do rozmerov: výška 290cm a šírka 150cm pre každé dverné krídlo.

Interiérové stavebné puzdrá pre posuvné dvere

JEDNOKRÍDLOVÉ -Stavebné puzdro pre jednokrídlové dvere

Základným modelom škály Eclisse je puzdro pre jednokrídlové dvere. Tento typ je ideálnym príkladom účelnosti a kvality systémov Eclisse. Je vhodné na použitie v novostavbách aj pri rekonštrukciách. Jednokrídlové puzdro je dostupné aj v zosilnenej verzii Siderale pre extra veľké otvory.
Umožňuje dverný priechod do šírky až 1500mm a do výšky až 2900mm (vo verzii do murovanej steny).
“Šetrí priestor a zlepšuje praktické využitie miestností“

DVOJKRÍDLOVÉ - Stavebné púzdro pre dvojkrídlové dvere 

Stavebné puzdro pre oproti sebe sa zatvárajúce posuvné dvere. Je vhodné najmä pre spojenie a oddelenie prepojiteľných miestností. Tento model vytvorí z domu príjemný otvorený priestor, ktorý zlepší váš každodenný život.
Umožňuje dverný priechod do šírky až 3050mm a do výšky až 2900mm (vo verzii do murovanej steny).

“Spojí dve oddelené miestnosti do jedného veľkého priestoru“

TELESKOPICKÉ - Stavebné puzdro s dvomi teleskopicky sa vysúvanými dverami

Eclisse Teleskopické ukryje do jedného puzdra dve paralelne posuvné dverné krídla, a tak vytvorí čo najväčší priechod a presvetlenie pri čo najkratšej stene. Systém je dostupný aj so synchronizáciou, ktorá hladko a plynule zasunie do puzdra oba dverné panely naraz. Maximalizujte dverný priechod, redukujte veľkosť steny.
“Veľký priechod s jedným puzdrom“

ZÁKRYT - Jedno stavebné puzdro pre dve dverné krídla

Zákryt je vhodný pre vzájomne susediace miestnosti.
Tento model umožňuje nezávisle zasúvať dve dverné krídla z opačných strán do jedného puzdra.
Je to ideálne riešenie pre úzke priestory, ako sú napríklad chodby a vstupy do kúpeľní a toaliet. Využite aj tie najužšie priestory.
“Keď sú dvere v puzdre, zaberajú iba toľko miesta ako stena“

Interierové púzdra
Srdcom celého stavebného puzdra je vodiaca lišta umožňujúca posuv dverí. V lište sa pohybujú dva vozíky s dvomi guľôčkovými ložiskami. Vďaka nim je pohyb dverí ľahký a tichý. V krajných polohách sú dvere aretované, dorazy umožňujú mäkké zastavenie pohybu dverí. Vedenie dverí je uchytené spodným vodiacim tŕňom a stabilitu tvaru dverí zabezpečuje hliníkový U-profil vsunutý do ich spodnej časti. Nosnosť vodiacej koľajnice je sériovo 80kg, na želanie môže byť zvýšená až na 120kg. Neoceniteľnou výhodou puzdier ECLISSE oproti obdobným výrobkom alebo riešeniam jednoduchých posuvov, je demontovateľná vodiaca lišta. Táto lišta sa môže bez porušenia stavby kedykoľvek vybrať, vymeniť, alebo sa môže posunúť doraz dverí v puzdre. Vyberateľná vodiaca lišta umožňuje naviac aj dodatočnú montáž voliteľného príslušenstva: samočinného uzatvárania dverí pomocou protizávažia, synchronizácie posuvu pri dvojkrídlových a teleskopických dverách, alebo možnosť exkluzívneho riešenia – motorizácie posuvu dverí na elektrický pohon. Do puzdier pre posuvné dvere je možné použiť akékoľvek krídlo dverí bez polodrážky (falcu), ktorých rám je z masívu, tiež aj celosklenené dvere. Všetky dvere je možné pre zabezpečenie súkromia osadiť zámkami, alebo WC-zámkami. V súčasnosti je už na trhu pomerne veľký výber posuvných dverí a obložkových zárubní, fóliovaných, dyhovaných, masívnych, od niekoľkých renomovaných výrobcov.

 

VARIANTY STAVEBNÝCH PUZDIER 

  HOIST

Riešenia pre bezbariérové priestory pre zdravotne postihnuté osoby
Hoist je variantou tradičného modelu Jednokrídlové. Je koncipovaný na použitie v priestoroch, kde majú byť zabudované motorizované zdvíhacie zariadenia, pohybujúce sa po dráhe a pomôcky pre imobilné osoby. Hoist predstavuje ideálne riešenie na prekonávanie architektonických bariér pri súčasnom zachovaní všetkých výhod posuvných dverí. Špeciálne tvarovaná vodiaca lišta a traverza nebránia priechodu zdvíhacieho zariadenia a umožňujú riadne zatvorenie dverí. Hoist je určený pre dverné priechody s minimálnou šírkou 900mm (s ohľadom na to, že dverný panel pri inštalácii držadla prečnieva o 100mm, je čistý priechod 800mm). Maximálna nosnosť dverného panela 60kg. Vyvíjame riešenia na objednávku podľa individuálnych projektov.

 

 

  Zosilnená verzia SIDERALE 

Siderale je najlepšie puzdro pre extra veľké priestory, pretože umožňuje vloženie systému posuvných dverí do steny aj tam, kde je veľmi veľký stavebný otvor.
Puzdro Siderale je vhodné pre jednokrídlové aj dvojkrídlové dvere. Tento model rozširuje možnosti plánovania, zlepšuje nové dizajnérske trendy a umožňuje získať viac priestoru a svetla v projektoch.
Pri použití tohto modelu má dverný priechod šírku až do 150cm a výšku až do 290cm pre každé dverné krídlo (hrúbka dokončenej steny je 125 alebo 150mm). Puzdro Eclisse Siderale dodáva úžasný pocit otvoreného priestoru a prepojenia miestností.
Upozornenie: PUZDRÁ S ATYPICKÝMI ROZMERMI NEMAJÚ SYSTÉM CLICK.

 

 

   Ochrana pred koróziou

Ochrana pred koróziou sa dá použiť na všetky modely puzdier Eclisse do murovanej steny (okrem modelov SYNTESIS® LINE posuvné a SYNTESIS® LINE dvojkrídlové).
Táto úprava zabráni tvorbe hrdze, dokonca aj na miestach s vysokou vlhkosťou, ako napr. zle vetrané kúpeľne, sauny, pivničné priestory atď.
Puzdro s ochranou proti korózii je vyrobené z pozinkovaného plechu s ochranným náterom.
Toto puzdro predstavuje ideálne riešenie pre problematické časti budov.

 

 

 

 

SYSTÉMY PRE POSUV DVERÍ POPRI STENE

Eclisse rozširuje svoju ponuku o nový produkt – súpravu pre posuv dverí popri stene.
Posuv dverí popri stene je vynikajúcim riešením vtedy, keď potrebujete získať priestor a zároveň nechať dvere viditeľné.
Konštrukčná technológia využíva rovnaký spôsob, ktorým sa vyznačuje každé puzdro ECLISSE, garantuje otestovaný výrobok, bezpečnú a jednoduchú montáž.

ECLISSE AURORA

Jednoduchá elegancia…
Systém AURORA vďaka kombinácii nehrdzavejúcej ocele a skla alebo dreva dotvára atmosféru moderného interiéru.
Jednoduchá montáž si nevyžaduje žiadne stavebné úpravy.
Posuňte sa ďalej…
Posuvný systém AURORA pre sklenené alebo drevené dvere umožňuje posuv dverí popri stene.
Jeho montáž si nevyžaduje žiadne murárske práce, pozostáva iba z ukotvenia koľajnice nad dverným otvorom a vodiaceho prvku do podlahy.
Okrem ľahkej montáže Vás AURORA zaujme aj robustným kovaním z nerezovej ocele, ktoré je samo o sebe zaujímavým prvkom v interiéri.
Kombinácia nehrdzavejúcej ocele a skla Váš interiér presvetlí a dodá mu moderný výraz.
Spojenie dreva a kovu upúta pozornosť laikov aj bytových architektov. AURORA je moderný produkt spĺňajúci všetky požiadavky náročných zákazníkov.

 

 

PREZRITE SI AKTUÁLNE KATALÓGY ECLISSE, VYBERTE SI TYP PÚZDRA A POŠLITE NÁM OBJEDNÁVKU:  

Vašu objednávku Vám obratom potvrdíme, upresníme ďalší postup a vyriešime prípadné nejasnosti. Objednávka sa stáva záväznou po uhradení zálohovej faktúry.

 

eclisse-na-stiahnutie/Cennik_ECLISSE_2014.pdf/ CENNÍK STAVEBNÝCH PUZDIER 

eclisse-na-stiahnutiepdf  /  stavebné puzdrá pre posuvné dvere  

eclisse-na-stiahnutie.pdf /  Stavebné puzdrá pre posuvné dvere  

eclisse-na-stiahnutie.pdf/    SYNTESIS® LINE

eclisse-na-stiahnutie.pdf/    Syntesis® Collection

 

DOHODNITE SI TERMÍN TELEFONICKY: TECHNICKÉ PORADENSTVO- ZDENKO GLAVO  0903 719 247
VYUŽITE OBJEDNÁVKOVY FORMULÁR