Textílie

 
 
 

Textílie Marimekko

 
 

Textílie Marimekko

Textílie Marimekko 

Škandinávsky dizajn, veľké vzory, pestré farby a nápadité obrazy - také sú  textílie a doplnky Marimekko, od fínskeho výrobcu.

Rozhodla som sa ponúkať tieto textílie z dôvodu, že sú iné ako tie ostatné. Majú svoju históriu, každá látka si vytvára svoj príbeh. Sú inšpirované severskou prírodou a o čo dlhšie je na väčšine ich územia tma a šero, o to sú farebnejšie, slnečnejšie, veselšie. Vzbudzujú pocit radosti, leta, jari, jesene aj zimy, večný kolobeh v prírode, odzrkadľuje sa vo vzoroch a farbách látok a tapiet na stenu.

Predstavte si, že sa vrátite domov po namáhavom dni z práce, vonku prší, je tma... a zrazu,  keď zatvoríte dvere bytu, zatiahnete závesy na oknách... srdce Vám poskočí radosťou a na tvári sa vylúdi úsmev, v duši zavládne pokoj,. A Vy sa ocitnete niekde na veselej farebnej lúke plnej kvetov, zvierat, veselých ľudí..


Z vlastnej skúsenosti môžem prezradiť, že to funguje. Veselý vankúš, závesy na oknách, obrus. A nálada je hneď lepšia a všetko krásne spolu ladí.  Farebné vzorované tapety a látky sa dajú navzájom kombinovať. Pásiky, kvety, kolieska, ... možností je neobmedzene. 

 

Typy textílií : 

o Textílie z hladkej bavllny 
o Textílie z bavlny so saténovou úpravou
o Textílie špeciálne  na čalúnenie
o Textílie na vonkajšie použitie s ochrannou vrstvou
o Textílie  z materiálu  Trevira s nehorľavou úpravo
u

 

 Každý interiér získa na originalite vďaka zaujímavým detailom. My Vám prinášame spektrum originálnych látok, ktorými si svoj interiér skutočne vylepšíte a zútulnite.

Textílie Marimekko navrhujú skúsení svetoví designéri, a sú vyrobené predovšetkým zo 100%  bavlny v rôznej hrúbke, ale aj v kombinácii so saténom, alebo ľanom. Látky na čalúnenie sú vyrobené taktiež z bavlny, no aby boli odolnejšie a  pevnejšie, sú doplnené o teflónovú úpravu.

Textílie aj tapety Marimekko môžete využiť pri navrhovaní bytových ale aj komerčných priestorov, kanceláriií, a pod. Zaujímavé designové dekory pre riešenie firemných priestorov, zasadačiek, kuchyniek  ale aj ako originálne riešenie dekorovania obchodných priestorov a bytov . 

 

Textílie Marimekko majú široké  využitie a môžete si z nich ušiť: 

závesy na okná

japonské steny

rôzne typy roletiek

dekoračné vankúše

obrusy a prestierania

čalúnenie stoličiek a sedačiek

posteľné obliečky

dekoračné obrazy

šaty, sukne, tašky ...

 

 Marimekko jeseň_2014.pdf                  Marimekko zima 2014.pdf

 

NOVINKA      katalog-jar-leto-2015/marimekko_2015.pdf

inšpirácie 

KONTAKTUJTE MA: ​EVA GLAVOVÁ  0903 768 254  athina@athina.sk , alebo odošlite kontaktný formulár 

 

 

ORIGINÁLNY OBRAZ -  dekorácia, vlastnoručne vyrobený z krásnej látky 

Vyberte  si látku so zaujímavým motívom, odmerajte si veľkosť rámu podľa veľkosti vzoru na látke, ktorú chcete použiť na obraz. Z každej strany počítajte s 5-10 rezervou naviac na obalenie rámu.
Drevený rám si môžete zhotoviť sami, alebo zakúpiť v hobby obchode. 
Látku vystrihnete, vyžehlíte, obrátite rubom na podložku a na látku položíte drevený rám,  postupne ju klinčekmi pripevníte k rámu  a obraz je hotový. Dbajte na to aby bola látka stále natiahnutá
O chvíľu máte svoj originál hotový a Váš interiér tak získal na atraktívnosti.
Podobne môžete použiť aj tapety Marimekko.
Obraz môžete vytvoriť aj tak, že si založíte látku na oboch koncoch šírky a navlečiete plastovú alebo kovovú lištu ako na poster. Odporúčame pri väčších vzoroch